Сьогодення потребує звернути увагу на впровадження сучасних освітніх технологій організації музичних занять у закладах дошкільної освіти.
Мотивація, довільність, воля, емоції та самооцінка характеризують не тільки музично-естетичний розвиток особистісної сфери дошкільника, а й його моральний розвиток.
Світлана Мовчан, музичний керівник Глухівського навчально-виховного комплексу: дошкільний навчальний заклад-загальноосвітня школа І ступеня №5 Глухівської міської ради, поділилась з колегами презентацією «Інноваційна технологія «Хор рук» як універсальний спосіб підбору і накопичення художньо-пластичних і рухових навичок». Вона повідомила своїм колегам, що для використання цієї технології потрібні додаткові атрибути – «рукавички» – сніжинки, листя, овочі й фрукти, квіти, метелики тощо. Залежно від теми, сезону і сюжету виходять різні за настроєм і характером композиції: «Осінній ліс», «Сніжний вальс», «Овочевий базар», «Літня фантазія», «Весняна галявина». Щоб організувати виступ «хору рук», потрібно об’єднати дітей у групи за кількістю запланованих «рухових партій», обрати ведучих – «диригентів», які задаватимуть швидкість та характер рухів. Відтак необхідно творити музику руками під інструментальний супровід, додаючи елементи хореографії або співу, використовуючи яскраві атрибути.
Описана технологія розвиває у дошкільників:
– координаційну свободу руху;
– почуття ритму;
– увагу;
– ансамблеву злагодженість;
-здатність до рухової імпровізації.
Олена Циганок, музичний керівник Глухівського дошкільного навчального закладу (ясла-садок) «Фіалка», та Лариса Кобзарьова, музичний керівник Глухівського дошкільного навчального закладу (ясла-садок) «Чебурашка», провели зі своїми колегами майстер-клас на тему «Хор рук- музично-педагогічна технологія розвитку музичних здібностей дошкільників», де розвивали у колег почуття ритму та слуху, уяву, творчу активність.
Зустріч пройшла в доброзичливій та позитивній атмосфер