Актуальною і дуже небезпечною проблемою в Україні є поява нового молодіжного руху, який набирає популярності серед підлітків. Даний рух має назву «Редан» – це напрямок молодіжної субкультури, який поширився у лютому 2023р.

Він зародився в росії, де підлітки в чорному одязі та з символами павука на спинах влаштовували заворушення та бійки з футбольними фанатами чи мігрантами в торгових центрах. Про даний рух все частіше пишуть в соціальних мережах, з’являються відповідні групи в телеграмі.

Кожен учасник цієї організації має татуювання павука зі своїм номером. Штучне поширення цієї субкультури – є російською інформаційною психологічною операцією (ІПСО). Метою даного угруповання є використати дітей для дестабілізації внутрішньої ситуації в Україні. Основними центрами проведення зборів підлітків є людні місця, такі як торгівельні центри, площі, центральні частини міст. Сутички відбуваються між двома субкультурами: ПВК «Редан» та так званими «АнтиРедан». Організатори створюють телеграм-канали та закликають молодих людей брати участь у масових бійках. Планують усе чітко: розподіл на групи, точки зборів кожної, інформатори на місцях.

Серед учасників руху багато неповнолітніх. Найпростіше маніпулювати юними людьми, психіка яких втомлена війною, які самі легко піддаються впливу та схильні до ризикованих подій. «Редан» є найбільш небезпечною проблемою для підлітків, тому що в цьому віці діти відходять від батьків та переходять під вплив своїх однолітків. Їм важливо бути в групі, важливо, що про них подумають інші.

Для того щоб розпізнати, чи дитина залучена до такого угрупування батькам і педагогам потрібно спостерігати за зміною поведінки дитини (вона замкнулась і не хоче спілкуватися); дитина зависає в гаджетах і коли дорослий хоче подивитись вимикає їх; дитина ходить на якісь зібрання і не хоче відповідати на питання «куди?», «де?», «з ким?», «для чого?»; на тілі можливі фізичні ушкодження; зміна в зовнішньому вигляді: раптова зміна уподобань в одязі (наприклад, все-чорне), зачіска, наліпки, наклейки, тату; поява в мові нових слів, фраз, умовиводів до цього дитині не властивих.

Виходячи з цього, з метою попередження даної проблеми серед дітей рекомендуємо батькам:

1.Спокійно, відкрито і прямо поспілкуватися з дитиною, надати їй можливість говорити, коли буде до цього готова, не підганяти її.

2.Якщо дитина розповідає, куди вона ходить і як проводить свій час, батьки мають виявити якомога повнішу обізнаність в обговорюваній темі; слід виявляти терпіння, наполегливість, доброзичливість для уникнення емоційного дискомфорту, недовіри чи агресії з боку підлітка.

3.Потрібно опанувати інтернет-технології, мати власні акаунти в соцмережах, стати там другом своїй дитині.

4.Щотижня слід аналізувати вміст сторінок дитини, уважно читати її публікації, вивчати групи, до яких вона приєдналася.

5. «Познайомитися» з віртуальними друзями дитини, звертати увагу на фото й відео, що викликають її інтерес, зокрема ті, що збережені, поширені або вподобані.

6. Зосередитися на тому, щоб показати дитині її переваги, знайти її сильні сторони, допомогти побачити себе унікальною особистістю.

7.Піклуйтеся про дітей, цікавтеся їхнім дозвіллям, зокрема інтересами в мережі інтернет, проблемними питаннями та станьте для них найкращими товаришами.

8. Після встановлення контакту та виявлення підлітком довіри до батьків слід пояснити згубність і безперспективність деструктивної поведінки, підкріплюючи це фактами, які добре відомі підліткові; допомогти підлітку зрозуміти ступінь ризику від деструктивної поведінки і невідворотної відповідальності за скоєне (зокрема, у випадку вчинення булінгу або іншого правопорушення).

Батькам і правоохоронним органам безумовно потрібно спостерігати за рухом ПВК “Редан”. Але і піддаватися суспільній паніці не потрібно. Просто любіть своїх дітей і вибудовуйте довірливі відносини з ними.

Рекомендовані статті

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *