15 березня 2023 року на базі Глухівського дошкільного навчального закладу (ясла-садок) «Чебурашка» Глухівської міської ради відбулось засідання освітянської спільноти вихователів груп дітей 6-го року життя. Темою зустрічі було «Екологічні квести в сучасному закладі дошкільної освіти».

Однiєю з сучaсних тeхнологій є квeст-тeхнологія, яка допомaгає дітям дошкільного віку знaходити неoбхідну iнформацію, аналізувати її, навчає системaтизувати, рoзв’язувати пoставлені зaвдання, рoзвивати пiзнавальну дiяльність і фoрмувати ключoві компетентності, а найголовніше готує до навчання у Новій українській школі.

Світлана Заїка, вихователь дошкільного навчального закладу (центр розвитку дитини) «Світлячок» Глухівської міської ради закріпила знання колег про екологічну освіту старших дошкільників, інноваційні підходи. З досвідом роботи закладу познайомила Лариса Гурець, вихователь навчально-виховного комплексу: дошкільний навчальний заклад-загальноосвітня школа І ступеня №5 Глухівської міської ради – «Формування у дошкільників природознавчої компетентності».

Родзинкою зустрічі була екологічна гра- квест «Ми всі господарі природи – збережемо її вроду», яку провели Олена Пустова, вихователь-методист та Ірина Онопрієнко, вихователь дошкільного навчального закладу (ясла-садок) «Зірочка» Глухівської міської ради. Під час заходу педагоги закріпили основи екологічної культури, правильне ставлення до навколишньої природи, до себе і до людей, спонукали колег вирішувати екологічні завдання, створювали екологічні казки, підвищували атмосферу згуртованості, дружби, толерантності та взаємодопомоги.

Віталія Самощенко, консультант КУ ЦПРПП, звернула увагу слухачів спільноти, що головна перевага квесту в тому, що така форма організації ненав’язливо, в ігровій формі, сприяє активізації пізнавальних і розумових процесів учасників. За допомогою такої гри можна досягти освітніх цілей: реалізувати проектну та ігрову діяльність, ознайомитись з новою інформацією, закріпити наявні знання, удосконалити на практиці вміння дітей. Крім того, під час квесту діти навчаються взаємодії в колективі однолітків, підвищується атмосфера згуртованості і дружби, розвиваються – самостійність, активність та ініціативність.

Використання квест-технології в освітньому процесі закладу дошкільної освіти сприяє підвищенню рівня зацікавленості дітей до процесу навчання та робить весь навчальний процес цікавим та захоплюючим.

Рекомендовані статті

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *